Vitorlázás Balatonon

Balatoni vitorlásA Balatonhoz kirándulóknak vagy az itt nyaraló vendégeknek lehetőségük van részt venni vitorlás kiránduláson. Ezek profi vitorlásokkal és személyzettel induló programok. Bármelyik déli parti településről lehetőség van a programhoz csatlakozni, mert a vendégeket kisbusszal transzferálják a balatonboglári vagy balatonlellei kikötőbe, ahonnan általában e programok indulnak.

A vitorlázásra csak kedvező időjárás esetén van lehetőség. Ha a program elmarad, az utas vagy visszakapja a befizetett részvételi díjat, vagy egy másik napon vesz részt a kiránduláson.

Lehetőség van egy órás sétavitorlázásra, félnapos vagy egész napos programokra.

Lehetőség van egy zárt kis csoport számára, hogy külön megrendeljen bármilyen programot, vitorlást, személyzetet. A kirándulások, bármelyik déli parti utazási irodában megrendelhetők.

Az egy órás vitorlássétákra már 1000-1100 Ft-os személyenkénti áron lehet jelentkezni.

Badacsonyi vitorlástúra 3000 Ft-os személyenkénti áraktól.

További lehetőségek: egész napos Yachtparty borkóstolóval, horgászás a vitorlásról, Csapatépítő tréningek

Kérje ajánlatainkat!

A vitorlázás története

Széchenyi István a balatoni gőzhajózás megszervezésekor Himfy nevű angliában építettet, Fertő tavon használt vitorlását áthozatta a Balatonra. 1867-ben híre ment, hogy Erzsébet királyné meglátogatja a Balatont, ezért a hazai arisztokrácia megalakította a Balaton-Füredi Yacht Egyletet. Hajókat is hozattak hozzá külföldről. A királynő látogatása elmaradt, és vitorlás sport sem talált érdeklődőkre. Akkor következett be fellendülés, amikor Richard Young a 19.sz végén Angliából Balatonfüredre költözött és ott hajóépítő üzemet létesített. Üzeme sorra építette a vitorlásokat, így volt már mivel versenyezni. Az első vitorlásversenyt 1882. augusztus 22-én rendezték meg. Elkezdtek alakulni a yacht klubok. Az arisztokraták és a polgárok is külön klubot alakítottak. Szaporodtak a vitorlások és a versenyek.

A füredi hajóépítő üzemet 1931-től a Balatoni Hajózási Rt. vette át. Az első Kék szalag versenyt 1934-ben rendezték. Volt idő mikor kétévente rendezték. Útvonala: Balatonfüred-Balatonkenese-Siófok-Keszthely- Balatonfüred. A leghosszabb távú tókerülő verseny Európában. Érdekessége, hogy a rekordot - 10 óra 40 perc - a Nemere II. 75-ös cirkáló tartja 1955 óta.

Ma a klubok munkáját a Magyar Vitorlás Szövetség fogja össze,

Gréta Tours Utazási Iroda © 2006-2020